Son Yazılar

Kargaşa Projesi – Sadece

Sevgili dostum Orçun Öçgüder sayesinde 2018 yılında tanıştım Kargaşa Projesi ile. O dönemde yazmaya başladığım son kitabım için de arka planda durmadan çalan birkaç albümden biriydi Sinyal Yok adlı albümleri.

Bir tarz ile sınırlamak oldukça güçtü. Arkada dönen melodilerin sizleri ansızın içine aldığı, Orçun’un o muhteşem sesi ile çeşitli duygularla dalıp gitmenize sebep olan muhteşem bir albümdü.

Orçun için söylenebilecek çok şey var aslında. Oldukça üretken, birçok projeye sesiyle, fikirleriyle ve müzikal zekası ile destek veren muhteşem bir yetenek desem yine de tam anlamıyla tanımlayamamış olurum kendisini. Ama şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki kendisini tanımak bile büyük bir gurur benim için.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinden yaptığımız canlı yayında bir sürprizleri olduğunu ve yakında geleceğini söylemişlerdi ama inanın ben bile böyle şahane bir sürpriz beklemiyordum.

“Sadece” ile yaklaşık yüzüncü döngüsünde yazdığım şu satırlarda bile şarkı içerisinde yeni bir detay yakalamak çok çok güzel bir şey.

Şarkının bana hissettirdiği ilk şey yenilik oldu. Grup ilk albümdeki çizgisini koruyor evet ama bir taraftan da farklı bir tat ekliyor eski tarzının üstüne. Buna neden olan şeyi açıklamam güç ama şunu iyi biliyorum ki bu gruptan çok şey duyacağız ve hepsi ayrı ayrı hisler yaşamama sebep olacak.

Başta da dediğim gibi grup için “Şu türde müzik yapıyorlar” demek pek mümkün değil. Bu nedenle rahatlıkla kaliteli müzik dinlemek isteyen herkese kesinlikle tavsiye ediyorum.

About syukselyilmaz

2 Kasım 1982’de doğdu. Yıllarca Anadolu’nun her yanını karış karış gezdi. Şu an bir teknoloji şirketinde yazılım destek departmanında çalışmakta. M4Y4 kitap serisi ve öykü seçkilerinde yazar. Son romanı Halaskâr için gün saymakta. Ayrıca en prestijli müzik koleji Berklee workshoplarına da katılım hakkı kazanmış bir gitarist.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir